Forume kalbėjome apie lietuvių kalbą internete

Ketvirtadienį Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba kartu su Valstybine lietuvių kalbos komisija ir Mykolo Romerio universitetu organizavo forumą „Internetinė lietuvių kalba: iššūkiai, galimybės, perspektyvos“. Jame skaičiau pranešimą „Kodėl valstybės įstaigos turėtų atrasti ąčęėį…?“. Kokios pranešimų mintys įstrigo? Ritos Miliūnaitės išsamus ir akademinis nuoseklumas, nagrinėjant lietuvių kalbos virsmus, Arnoldą pavedęs „Apple“.. Donato Smalinsko statistika, Artūro Račo bandymai delfi.lt portale surasti keiksmų.

O mano pranešimo esmė paprasta – pagal Valstybinės kalbos įstatymą už valstybės įstaigų naudojamą kalbą atsako įstaigos vadovas. Vien ministerijos www.smm.lt, www.ukmin.lt, www.zum.lt tuos reikalavimus, naudodamos šveplą interneto svetainės adresą, pažeidžia. Reikia taikyti atsakomybę ir ledai pajudės.

Pasidalinkite socialiniuose tinkluose

7 thoughts to “Forume kalbėjome apie lietuvių kalbą internete”

  1. Įstatyme parašyta “Asmenys, pažeidę šį įstatymą, atsako įstatymų nustatyta tvarka”. Man iškilo klausimas, o ar tokia tavrka yra reglamentuota?

  2. Įdomu, ar bus įgyvendinta idėja, jog parašius nelietuvišką komentarą, jo neleistų patalpinti internete…Gera mintis.

  3. Tikuosi, kad greitu metu bus galima perskaityti forumo pranešimus. Kol kas internete yra tik R. Miliūnaitės pranešimas.

  4. seriously, žmonės, jūs neturit, ką veikt. “Nam by vaši prabliemi”. Liutaurai, toks kabinėjimasis dėl kabinėjimosi yra tooooks žemas lygis – pagrindinis argumentas: įstatymas sako taip, vadinasi reikia daryti taip, o ne kitaip – rodo bukumą (čia laikau “lankstumo” antonimu) ir nieko kito..jei įstatymas neatitinka gyvenimo realijų, reikia keisti įstatymą, kad jis tarnautų žmonėms!!! – nejaugi tikrai tik tokios problemos valstybėje?? Mano galva, tų ministerijų puslapiai padaryti tada, kai nebuvo galimybės naudoti lietuviškų raidžių, o kad dabar nepuola keist ir mėtyti į balą pinigų, tai mes, mokesčių mokėtojai turėtume tik džiaugtis!!!
    O tavo tezės man tiesiogiai asocijuojasi su Klaipėdos savivaldybės atveju, kai dėl kažkokių popierėlių trūkumo, bus švaistomi milijonai – griaunama, statoma iš naujo.. bardakas! Kai reikia, teisė – plačiaja prasme, skėsčioja rankomis, bet kai iškyla tokia ar panaši nesąmonė – teisinis idiotizmas klesti – ir tu, pasirodo, jo šalininkas.

Leave a Reply

Your email address will not be published.